SALON & OTURMA ODASI MODA TASARIMI

Salonlar evimizin en önemli sergi ve yaşam alanlarıdır. Misafir karşılamak ve dinlenmek için kullandığımız alanların başında gelen bu odalar, dekorasyon konusunda en titiz ve özenli davrandığımız yerdir. Bu nedenle salon dekorasyonlarında genellikle cesur tercihler yapmaya korkarız. Aslında yaptığımız en büyük hatadır. Ev dekorasyonunda en büyük alana sahip olan bu bölüm tedirginliklerimizden dolayı bizim zevklerimizi yansıtmaz. Bu nedenle kendi zevklerine hitap eden bir alan yaratmak istiyorsan belirli kalıpları kırman gerekir. Öncelikle kendini evinde özgür hissetmelisin. İstediğin mobilyayı seçebilir ve evini istediğin renge boyayabilirsin. Bu durumu benimsersen zevkini yansıtan ürünleri seçerken daha rahat ve daha doğru tercihler yapabilirsin. Salon dekorasyonlarında küçük bir araştırma ile tarzlar hakkında fikir edinmelisin. Daha sonrasında ise hangi tarz seni kendin gibi hissettiriyorsa ona yönelerek ilk adımı atabilirsin.

Tarz seçiminden sonra ilk dikkat etmen gereken unsur ise alanının büyüklüğüdür. Küçük bir salona sahipsen minimal yapıya sahip mobilyalar tercih etmeye özen göstermelisin. Salon tipini de göz önünde bulundurarak mobilya tercihi yapmalısın. Aynı zamanda seçeceğin mobilyaların işlevsel olmasına özen göstermelisin.

Salon Dekorasyonlarında Tarz Seçimi

Aklında belirlemiş olduğun tarzı dekorasyonuna yansıtmaya hazır mısın? Tarzlar birçok kategoriye ayrılsa da ülkemizde en çok tercih edilen bazı stillerden bahsetmek istiyorum. İlk olarak avangard tarz ile başlayalım. Avangard tarz son yıllarda ülkemizde en çok karşılaştığımız dekorasyonların başında geliyor. Bu tarzın gösterişli bir yapısı vardır. Özellikle salon dekorasyonlarında şık ve gösterişli bir algı yaratır. Son dönemlerde üretilen mobilyaların çoğunda da bu tarza hitap eden detaylar bulunmaktadır. Taçlı koltuk modelleri bu stilde yaygın olarak görülmektedir. Gold detayların yoğun olduğu bu tarzda işlemeli ve oymalı eşyalar bolca yer alır. Bunların dışında varaklı aksesuarlar da önemli bir yere sahiptir. Gösterişli aynalar, şamdanlar, tabaklar, şekerlikler gibi birçok aksesuar tercih edilebilir. Ayrıca avangard dekorasyonlarda porselen ve cam objelerde kullanılmaktadır. Parlak dokuya sahip kumaşlar avangard tarzın olmazsa olmazları arasında yer alır. Bu kumaşlar koltuk döşemelerinde ve perde seçimlerinde de kullanılır.

SALONUNUZ İÇİN ARADIĞINIZ HERŞEY GEBZE İKİNCİ EL EŞYA MAĞAZASINDA BULABİLİRSİNİZ.

Kır evi tarzı olarak da bildiğimiz country tarzda ise; doğallık ön plandadır. Sade bir dekorasyonun yanı sıra eskileri anımsatan bir havası da vardır. Beyaz rengin hâkim olduğu bu tarz ile birlikte pastel renkler de bir arada kullanılmaktadır. Country tarzı mobilyalar geniş kolçakları ve diğer mobilyalara kıyasla daha heybetli görünümleri ile sonsuz bir konfor ve görüntü sunmaktadır. Ancak country tarzda mobilya seçimi yaparken evin genel şeması ferahlık ve genişlik hissi pekiştirilecek şekilde oluşturulmalıdır. Country tarzı ev dekorasyonlarında, eskitme tarzı eşyalar olmazsa olmazlar arasında yer alır.

salonunuz için aradığınız oturma grubunun yanına yakışacak olan en güzel aksesuarlardan biri mutlu günlerinişz yansıtan çerçeve fotoğrafları Gebze İkinci El Eşa Deniz Spot Mağazalarında sizleri bekliyor.Uzman Montaj ekimiz ile ücretsiz nakliye montaj hizmetimiz vardır .

Etnik stil ev dekorasyonu ise; çeşitli kültürel desenler ile birçok dekorasyondan farklı bir yere sahiptir. Genele bakıldığında uyumsuz görünen tüm eşyaların bir araya getirildiğinde birbirini tamamlayan havası mistik bir dekorasyona sahip olma imkanı sunuyor. Bu stil ‘uyumsuzlukların uyumu’ olarak da tasvir ediliyor. El dokuması kilimler, halılar ve örtüler ile yöresel bir dekorasyon oluşturmana yardımcı oluyor. Kendine özgü otantik parçaları bir araya getiren havası ile antika ve ikinci el eşyalara da öncelik veriliyor. Etnik dekorasyonlarda genellikle sıcak renk tonlarına yer veriliyor. Oturma alanı yere yakın oturma grupları bu tarzı diğerlerinden daha ayrıcalıklı kılıyor. El işçiliği yüksek mobilyalar ile dekorasyonlar daha zengin bir görünüm kazanıyor.

Salon Oturma Grupları Gebze İkinci El Eşa Deniz Spot Mağazalarında sizleri bekliyor.Uzman Montaj ekimiz ile ücretsiz nakliye montaj hizmetimiz vardır .
Salon Oturma Grupları Gebze İkinci El Eşa Deniz Spot Mağazalarında sizleri bekliyor.Uzman Montaj ekimiz ile ücretsiz nakliye montaj hizmetimiz vardır .

En güzel oturma grupları. 2 kişilik koltuk.tek kişilk koltuk . tv koltupu . salon sehpası. oturma takımı. salon takımı

ALIM VE SATIMI YAPILIR. Salon Oturma Grupları Gebze İkinci El Eşa Deniz Spot Mağazalarında sizleri bekliyor.Uzman Montaj ekimiz ile ücretsiz nakliye montaj hizmetimiz vardır .

Ayrıntılı Bilgi İçin

  • 0262 642 29 90
  • 0533 247 34 03

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir